Reklama

Wielka akcja w pleszewskiej „dwójce”. Wywieźli surowce wtórne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 26 lis 2021 11:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pleszewskiej „dwójce” zakończyła się zbiórka nakrętek, puszek i baterii - w ramach konkursu Region Czysty na 6. Uczniowie i rodzice przekazywali zebrane w ciągu roku surowce wtórne.

- 22 i 23 listopada były pracowitymi dniami w naszej szkole. Zakończyła się zbiórka nakrętek, puszek i baterii  w formie konkursu Region Czysty na 6. Podstawowym celem zorganizowanego przez Miasto i Gminę Pleszew konkursu było przekonanie dzieci i młodzieży do idei zbiórki surowców wtórnych, a w konsekwencji wywołanie u młodego pokolenia potrzeby zdrowego i ekologicznego stylu życia – relacjonują przedstawiciele „dwójki”. 

Jak zaznaczają w konkursie wzięło udział 26 klas, świetlica szkolna, a jego efektem było zebranie 698 kg nakrętek, 84,4 kg puszek aluminiowych, oraz 770 kg baterii. 

- Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się bardzo solidnie. Duży wkład w akcję mieli wolontariusze pleszewskiej dwójki pod kierunkiem pani Agnieszki Wolińskiej oraz pana woźnego Henryka Pieprza. Wspólnie odbierali od uczniów, ważyli i pakowali surowce wtórne. 25 listopada 2021 r – okazał się punktem kulminacyjnym akcji. To właśnie na ten dzień zaplanowano wywóz zebranych plastikowych nakrętek, baterii i puszek. Surowce wtórne wywieziono dzięki pomocy pani Małgorzaty Grzechowiak i pana Marka Wernera – przyjaciół pleszewskiej „dwójki”, którzy pomogli w wynoszeniu zebranych surowców i transporcie do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie. Dziękujemy pracownikom powyższego zakładu za pomoc w rozładunku zebranych surowców.  Kolejna zbiórka surowców wtórnych zakończona sukcesem. Było tego naprawdę dużo. Dziękujemy – opisują pracownicy szkoły.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.