Reklama

Reklama

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przyjechał do Pleszewa. Co tutaj robił?

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: CKiW OHP Pleszew

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przyjechał do Pleszewa. Co tutaj robił? - Zdjęcie główne

foto CKiW OHP Pleszew

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Poznania - płk Mariusz Woźniak wraz ze swoim zastępcą ppłk Markiem Kosickim przyjechali do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Reklama

Żołnierze spotkali się z dyrekcją placówki i zwiedzali obiekty, które niegdyś należały do wojska i do dziś zachowały swój militarny charakter. A wszystko po to, aby rozszerzyć współpracę z Centrum.

Z pleszewskim CKiW OHP -  WSW współpracuje od lat.  Obie instytucje wspierają się nie tylko podczas imprez okolicznościowych o charakterze historyczno-patriotycznym, ale i też przy okazji innych działań, jak choćby nabór do służby wojskowej.

A to jedno z wielu zadań Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, który  oprócz  powoływania do czynnej służby wojskowej zajmuje się też m.in.  kierowaniem osób przeznaczonych do odbycia  zasadniczej  służby  wojskowej,  do odbywania  szkoleń  w celu uzyskania przez nie kwalifikacji przydatnych w wojsku czy  też wzywaniem w sprawach powszechnego obowiązku obrony.

Ponadto Sztab w zakresie swoich obowiązków  ma  też koordynowanie i użycie oddziałów i pododdziałów wojskowych na potrzeby zwalczania  klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków,  ochrony mienia, akcji poszukiwawczych, akcji ratowania oraz ochrony zdrowia i życia ludzkiego przez m.in. współdziałanie z wojewodą w zakresie planowania i koordynacji udziału wydzielonych jednostek Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej  Polskiej. 

Podczas spotkania omawialiśmy tematy związane z  dalszą współpracą naszego Centrum ze Sztabem Wojewódzkim. I tak jak miało to miejsce do te pory - nadal będziemy ją prowadzili pod kątem naszej młodzieży. Z jednej strony chcemy krzewić wśród uczniów szacunek do historii i  patriotyzmu. Z drugiej- zachęcamy naszych uczniów do proobywatelskich i proobronnych postaw, bowiem cały czas podkreślam, że naszym obowiązkiem jest nie tylko nauczanie, ale i też wychowanie - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora.

Szefom Sztabu WSW podczas wizyty w Pleszewie towarzyszyli: prezes Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej  Ligi Obrony Kraju im. Powstańców Wielkopolskich płk (r.) Ryszard Wiliński i wiceprezes płk (r.) Bogdan Mrowiec oraz Zygmunt Urbaniak - prezes Rejonowej Organizacji LOK Pleszew.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

    PRL PPL

    ZDRASTFUJTIE TOWARISZ