Reklama

Reklama

Sędzia Henryk Haak przeszedł w stan spoczynku. "To ikona wymiaru sprawiedliwości"

Opublikowano: wt, 21 wrz 2021 16:00
Autor:

Sędzia Henryk Haak przeszedł w stan spoczynku. "To ikona wymiaru sprawiedliwości" - Zdjęcie główne

Pochodzący z Pleszewa profesor Henryk Haak – jeden z twórców sądownictwa rodzinnego, uznawany za ikonę wymiaru sprawiedliwości – przeszedł właśnie w stan spoczynku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzący z Pleszewa profesor Henryk Haak – sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu, jeden z twórców sądownictwa rodzinnego, uznawany za ikonę wymiaru sprawiedliwości – przeszedł właśnie w stan spoczynku. – Być sędzią - to znaczy służyć – mówi w swoim przesłaniu do kolejnych pokoleń sędziów.

Reklama

Sędzia Henryk Haak przechodzi w stan spoczynku

Henryk Haak - przez lata pracy - zyskał sobie uznanie i miano jednego z najlepszych specjalistów w zakresie prawa rodzinnego i nieletnich w Polsce. Od wielu lat jest również profesorem - wykładowcą Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w tej problematyce. Właśnie odszedł w tzw. stan sędziowskiego spoczynku.

– Prawie całe swoje życie zawodowe byłem związany z sądownictwem rodzinnym. Być może to pozwoliło mi na mocniejsze dostrzeżenie roli sędziego – jest to służba – mówi Henryk Haak.

I precyzuje.

- Być sędzią to znaczy służyć – tym osobom, które w sposób szczególny oczekują ochrony prawnej – dzieciom, chorym, ubezwłasnowolnionym, nieletnim, ale nie tylko. Myślę, że moja praca, pozwoliła mi w sposób szczególny to dostrzec. Mam nadzieję, że tak jak tylko potrafiłem – starałem się dobrze tę rolę wypełniać - komentuje sędzia Henryk Haak.

Sędzia Henryk Haak. „Ikona i wychowawca” 

Zasługi profesora Henryka Haaka – który w stan spoczynku przeszedł oficjalnie w dniu urodzin – czyli 12 września – doceniają dziś nie tylko koledzy po fachu, ale także przedstawiciele najwyższych władz w Ministerstwie Sprawiedliwości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.