Reklama

Prezent na święta dla szpitala w Pleszewie. Fundacja Pomaganie Jest Trendy przekazała 10 tys. maseczek

Opublikowano: czw, 23 gru 2021 18:00
Autor:

Prezent na święta dla szpitala w Pleszewie. Fundacja Pomaganie Jest Trendy przekazała 10 tys. maseczek - Zdjęcie główne

Fundacja Pomaganie Jest Trendy przekazała szpitalowi w Pleszewie 10 tys. maseczek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Pleszewskim Centrum Medycznym Fundacja Pomaganie Jest Trendy przekazała 10 tys. maseczek.

Maseczki dla szpitala w Pleszewie

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do pleszewskiego szpitala trafiło 10 tys. maseczek ochronnych. To prezent od Fundacji Pomaganie Jest Trendy. Dziś - w obecności dyrektor biura europoseł Andżeliki Możdżanowskiej - oficjalnie przekazano wspomniany prezent. 

Jak przypomina prezes PCM, Błażej Górczyński, to nie pierwszy raz, gdy szpital otrzymuje wsparcie od kaliskiej fundacji.

- Wcześniej otrzymaliśmy od Fundacji Pomaganie Jest Trendy m.in. kabinę dezynfekcyjną - przypomina prezes PCM.

A jak przyznają władze Fundacji Pomaganie Jest Trendy - plany na kolejny rok są jeszcze ambitniejsze. 

- Mamy nadzieję, że w roku 2022 uda się przekazać szpitalowi w Pleszewie karetkę - zapowiada Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy

Warto dodać, że w tym roku kaliska fundacja wsparła polskie szpitale poprzez organizację darów za prawie 3 miliony złotych.

- Przekazaliśmy sprzęt i materiały dezynfekcyjne, bo takie były potrzeby. W ogromnej mierze udało się to fundacji dzięki wsparciu Fundacji Orlen, Fundacji PZU czy sieci sklepów Dino, ale również dzięki partnerom i organizowanym imprezom takim jak Charity Ride With The Stars w Kaliszu. W roku 2022 naszym celem będzie zakup dla szpitali "BABULansów" czyli karetek z przeznaczeniem dla potrzeb szpitalnych oddziałów noworodka,a także podejmiemy się wyzwania sfinansowania zakupów wyprawek dla noworodków i ich Mam, składających się z niezbędnych suplementów sygnowanych wizerunkiem Duszka BABU - informuje Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy

Jak zaznaczają w fundacji, w tegoroczną akcję włączyła się m.in. europoseł Andżelika Możdżanowska, dzięki której udało się pozyskać partnerów.

- Bez których tak duża skala pomocy, jaką udało się zrealizować w tym roku, byłaby niemożliwa - zaznaczają w Fundacji Pomaganie Jest Trendy

Kończą remont w szpitalu w Pleszewie

Warto przy okazji dodać, że w szpitalu kończy się właśnie remont, który obejmuje przede wszystkim kompleksową modernizację piętra. Szpital otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 2,8 mln zł z rezerwy budżetowej Ministerstwa Zdrowia.

W planie są również kolejne prace remontowe - powiat pleszewski pozyskał wsparcie w ramach programu "Polski Ład" - chodzi aż o 5 mln zł, które mają być przeznaczone na modernizację trafostacji, rozbudowę fotowoltaiki i prace termoizolacyjne w szpitalu powiatowym w Pleszewie - Pleszewskim Centrum Medycznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.