Reklama

Powiat pleszewski. Niemal 100 tys. euro na kształcenie zawodowe! Skorzysta szkoła w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 6 gru 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewskie starostwo wspólnie z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu będą realizować przez najbliższe dwa lata projekt, który ma na celu podnieść jakość kształcenia w ZST w Pleszewie – w zawodach Technik Mechatronik oraz Technik Pojazdów Samochodowych. W sumie pozyskano na to 100 tys. euro z funduszy norweskich.

Starostwo powiatowe w Pleszewie oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu podpisali umowę na realizację projektu pt. „Aktualizacja programów nauczania na kierunkach branży mechanicznej w ZST Pleszew” 

Projekt jest szeroki – w jego ramach uczniowie kształcący się we wspomnianych dwóch zawodach będą jeszcze lepiej przygotowani do wykonywania swojego przyszłego zawodu – m.in. dzięki planowanej współpracy z przedsiębiorcami oraz aktualizację samego programu nauczania. Całość rozpocznie się 2 lutego 2022 a zakończy we wrześniu 2023 roku.

Projekt pozwoli nie tylko na kształcenie dualne, ale ma na celu także pogłębić analizę potrzeb naszego rynku pacy – określić m.in. preferencje samych pracodawców z naszego terenu. Przygotowania trwały już od jakiegoś czasu, a jak zaznacza starosta – szkolnictwo zawodowe – to obecnie priorytet – w kontekście działań oświatowych.

- Młodzież – co nas bardzo cieszy - coraz częściej stawia na szkolnictwo zawodowe i techniczne. Bo na rynku brakuje rąk do pracy. Sam projekt dotyczy uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy kształcą się w zawodach technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. To bardzo ważne kierunki, choćby ze względu na współpracę z Famotem. Mamy w planach wspólnie z samymi przedsiębiorcami kształcić młodych ludzi na specjalistów na bardzo wysokim poziomie – zaznacza Maciej Wasielewski.

Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, zaznacza z kolei, że wspólny program zakłada także stworzenie raportu – odnośnie kształcenia we wspomnianych dwóch kierunkach.

- Odpowiadamy za przeprowadzenie analizy potrzeb, jeśli chodzi o pracodawców, nauczycieli zawodu i przede wszystkim uczniów. Nasza praca stanie się filarem i podłożem do dalszych działań ze strony szkoły i organu prowadzącego - zaznacza Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Powiat wspólnie z CWRKDiZ w Kaliszu pozyskał na projekt w sumie 93 tys. 540 euro -z funduszów norweskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.