Reklama

Pleszew. Spotkanie Zasłużonych Dla Ziemi Pleszewskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 16 gru 2021 12:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie Stowarzyszenia Zasłużonych Dla Ziemi Pleszewskiej spotkali się dziś w "Acwadorze" w Prokopowie - by podsumować miniony rok oraz omówić plany na rok 2022 - kiedy to przypadnie 10-lecie stowarzyszenia.

Dziś w "Acwadorze" w Prokopowie odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Zasłużonych Dla Ziemi Pleszewskiej. Podczas niego podsumowano tradycyjnie mijający rok oraz przedstawiono plany na kolejny, który będzie szczególny, ponieważ przypadać będzie wówczas 10-lecie działalności stowarzyszenia.

Pleszew. Plany Stowarzyszenia Zasłużonych Dla Ziemi Pleszewskiej

Jak zdradzał dziś Mieczysław Kołtuniewski, prezes stowarzyszenia, w związku z 10-leciem już w styczniu - w Roczniku Pleszewskim - znajdzie się obszerny artykuł, zawierający m.in. biogramy 38 członków Stowarzyszenia Zasłużonych Dla Ziemi Pleszewskiej.

Zdradzono też plany na rok 2022 - w którym obchodzone będzie 10-lecie. A - jak podkreślał dziś Mieczysław Kołtuniewski - nasze stowarzyszenie jest swoistym ewenementem.

- To ewenement w skali Wielkopolski i kraju, ponieważ nigdzie indziej nie połączono ludzi z różnych środowisk - o różnym spojrzeniu politycznym, o różnej działalności, wieku itd. Tworzono już takie środowiska - jak choćby za czasów ks. prałata Niesiołowskiego, który próbował skupiać wokół siebie ludzi z różnych środowisk, ale nie było formalnego stowarzyszenia. Nasze jest dziś zarejestrowane w sądzie. A cel mamy jeden: rozwój Ziemi Pleszewskiej - podkreślał dziś Mieczysław Kołtuniewski.

Jak opowiadano, trwają cały czas przygotowania do 10-lecia. Poza wspomnianym obszernym artykułem z biogramami członków - i tych obecnych, i tych, którzy już odeszli od nas - w Roczniku Pleszewskim, który ukaże się w styczniu, w planie jest także rocznicowe spotkanie na początku roku, ponadto walne zebranie oraz - co będzie miało z pewnością szczególny wymiar dla młodszych pokoleń - planowane spotkania i pogadanki w szkołach.

- Szczegóły będziemy jeszcze ustalali. Ważne są ponadto działania zwiazane z pozyskaniem nowych członków, osób, które chciałby aktywnie włączyć się w nasze prace. A cele mamy konkretne: działania na rzecz Ziemi Pleszewskiej, przypominanie sylwetek różnych ludzi, które zasłużyły się na tym terenie oraz pomoc, udzielanie rad samorządom - zaznaczał Mieczysław Kołtuniewski.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.