Reklama

Pleszew. Raper Dobrymen gościł w naszym mieście

Opublikowano: sob, 9 paź 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobromir Makowski – Dobrymen – raper z Pabianic gościł w Pleszewie. Spotkał się z młodzieżą z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Z podopiecznymi placówki rozmawiał o uzależnieniach – w ramach projektu „Klucz do trzeźwego życia”. - W swoim życiu byłem w piekle i widziałem piekło – mówił Dobrymen.

Przez wiele lat codziennością Dobromira Makowskiego – znanego jako raper Dobrymen – było uzależnienie od alkoholu, narkotyków, pornografii, kradzieży czy bójek. Niechciany i niekochany przez rodziców -  trafił do  domu dziecka. I niestety – „pokochały” go kłopoty. 

  W swoim życiu byłem w piekle i widziałem piekło. Byłem świadkiem wielu tragicznych wydarzeń. Widziałem śmierć i straszne upokorzenie człowieka przez drugiego człowieka.  Aż pewnego dnia, kiedy byłem na melinie dotarło do mnie, że jeśli nic w życiu nie zmienię - umrę. Uwierzyłem w Boga i to on dał mi siłę do walki. Sprawił też, że na mojej drodze pojawili się ludzie, którzy we mnie nie zwątpili. I dzisiaj stoję tutaj przed wami i mówię, że w życiu nigdy nie jest na nic za późno - mówi młodym ludziom raper, Dobrymen.

Dobrymen. Raper i nauczyciel

Dzisiaj Dobromir Makowski jest pedagogiem i nauczycielem wychowania fizycznego,  autorem projektu Rappedagogia,  który jest realizowany od 2010 roku.

Napisał też autobiograficzną książkę, założył fundację Młodzi dla Młodych.  Jest również  wokalistą i pasjonatem muzyki hip hop. I na co dzień uświadamia społeczeństwo, że alkohol i narkotyki - to problem współczesnej młodzieży. I właśnie z młodzieżą spotyka się bardzo chętnie.

Dobrymen w Pleszewie

W Pleszewie Dobrymen rozmawiał z podopiecznymi Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

- Młodzież słuchała gościa z uwagą. Jego historia to wstrząsająca opowieść o młodym człowieku, który nigdy  nie dostał wsparcia od najbliższych i to było jednym z powodów jego upadku. Uświadomił on naszym podopiecznym, że nie ma sytuacji bez wyjścia i kiedy na drodze pojawia się jakaś życzliwa osoba, warto jej posłuchać. Spotkanie z  raperem było też dla wielu osób  okazją do poważnych  przemyśleń i zastanowienia się  nad swoim postępowaniem - mówi Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. 

Warto dodać, że placówka ta od 27 lat zajmuje się edukacją i wychowaniem młodzieży pochodzącej ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Uczniowie do swojej dyspozycji mają na co dzień pedagoga i psychologa. Regularnie są też organizowane spotkania dla podopiecznych placówki z instytucjami i osobami, które na co dzień zajmują się profilaktyką przeciw uzależnieniom i przemocy.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.