Reklama

Reklama

Piotr Hasiński otrzymał tytuł "Zasłużony dla rozwoju Miasta i Gminy Pleszew"

Opublikowano: czw, 23 wrz 2021 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Hasiński - pierwszy burmistrz Pleszewa otrzymał tytuł "Zasłużony dla rozwoju Miasta i Gminy Pleszew".

Reklama

Dziś w Pleszewie - podczas sesji rady miasta - odbyła się uroczystość, podczas której wyróżniono pierwszego burmistrza Miasta i Gminy Pleszew - po zmianach ustrojowych - Piotra Hasińskiego. Jednogłośną decyzją radnych otrzymał on tytuł "Zasłużony dla rozwoju Miasta i Gminy Pleszew".

Piotr Hasiński - pierwszy burmistrz Pleszewa

Piotr Hasiński urodził się 20 lipca 1949 roku. Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej, a pracę rozpoczął w 1973 roku w Pleszewskiej Fabryce Aparatury. Po przemianach roku 1989 roku -  aktywnie włączył się w działania Komitetu Obywatelskiego. Ostatecznie w maju 1990 roku wybrany został do pierwszej rady po zmianach ustrojowych, a 15 czerwca 1990 roku, podczas drugiej sesji nowej rady miejskiej - Piotr Hasiński został wybrany pierwszym burmistrzem Pleszewa. Burmistrzem Pleszewa był w latach 1990-1997. Był również radnym - kadencji I, II IV i V.

Piotr Hasiński - "Zasłużony dla Miasta i Gminy Pleszew"

Podczas sesji rady w Pleszewie podkreślano działania byłego - pierwszego - włodarza Pleszewa. Jak zaznaczał obecny burmistrz - to właśnie Piotr Hasiński i ludzie wówczas tworzący samorząd, dali podwaliny pod obecne działania.

- To, co w roku 1990 zostało zapoczątkowane, m.in. tworzenie wspólnot lokalnych - to fundamenty, które w mojej opinii są solidne pod to, co robimy teraz - zaznaczał Arkadiusz Ptak.

Przewodnicząca rady - Adela Grala-Kałużna - zaznaczała z kolei, że realia działań są dziś jednak całkiem inne.

- Tak przypadło, że byłam przewodniczącą rady w pierwszej kadencji i teraz. I to są zupełnie inne realia, nie ma żadnego porównania. Można powiedzieć, że teraz pracuje się tak - jak gra się na dobrym fortepianie. Rzeczywistość i trudności są, ale są także dziś inne narzędzia i większe zrozumienie radnych co do rozwiązywania problemów - komentowała Adela Grala-Kałużna.

Piotr Hasiński: To odznaczenie przypomina i upamiętnia

Piotr Hasiński dziękował z kolei wszystkim za przyznane odznacznie.

- Odznaczenie jest za zasługi, ale dla mnie to odnzaczenie ma także charakter przypomnienia i upamiętnienia pewnych wydarzeń i ludzi, którzy w nich uczestniczyli. Takim wydarzeniem było utworzenie samorządu terytorialnego - komentował Piotr Hasiński.

Przypomnijmy: duże wspomnienia z tamtych czasów - właśnie Piotra Hasińskiego - drukowaliśmy już na naszych łamach:

Na koniec dzisiejszej uroczystości Piotr Hasiński życzył obecnym samorządowcom dużo sił.

- Dzisiaj, kiedy są pewne zakusy ograniczenia samorządu - należy moim zdaniem robić wszystko, żeby utrzymać rangę samorządu. Dziękując jeszcze raz za odznaczenie - życzę wytrwałości w pracy dla samorządu i siły, by dać odpór tym, którzy chcą ten samorząd ograniczać - zaznaczał na koniec były burmistrz.

Przypomnijmy: Piotr Hasiński to kolejna osoba w tym roku wyróżniona w tym roku. 11 marca - podczas sesji rady miasta w Pleszewie - radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę, nadającą Elżbiecie Mielcarek - wieloletniej dyrektor pleszewskiej biblioteki - tytuł "Zasłużony dla Miasta i Gminy Pleszew".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.