Reklama

Reklama

Musimy inspirować, pobudzać do działania, motywować – mówi nauczycielka Marta Borowczyk

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 07:59
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Musimy inspirować, pobudzać do działania, motywować – mówi nauczycielka Marta Borowczyk - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Marta Borowczyk w towarzystwie byłych już wychowanków ze szkoły w Lutyni. | foto archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdego dnia pomagają zdobywać uczniom wiedzę, inspirują ich do rozwijania pasji i talentów, a także przygotowują do wejścia w dorosłe życie. Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy. Dziś mają swoje święto.

Reklama

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Jak co roku, tak i w 2021 Dzień Nauczyciela wypada dokładnie 14 października.

"Na swojej drodze spotykałam wspaniałych pedagogów"

Szkoła i praca nauczyciela na przestrzeni lat bardzo się zmieniły, o czym mówiła w udzielonym nam przed rokiem wywiadzie Marta Borowczyk, nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lutyni. 

Szkoła staje się bardziej nowoczesna. Stosujemy więcej technik multimedialnych, ćwiczeń interaktywnych. Również dzieci się zmieniają… - mówiła nam wówczas Marta Borowczyk. 

Inaczej dziś postrzegany jest też zawód nauczyciela.  

Począwszy od szkoły podstawowej na swojej drodze edukacji spotykałam wspaniałych pedagogów. I myślę, że to jakim jestem dziś nauczycielem w dużej mierze zależy właśnie od nich. Stosowali oni raczej metody podające, wykładowe. Dzisiaj niestety w ten sposób nie zainteresowalibyśmy  ucznia lekcją i tematem. Musimy inspirować, pobudzać do działania, motywować.  (…) Uważam, że dzisiaj nauczyciele, jak i wiele innych zawodów jest niedocenianych. Trzeba przyznać, że kiedyś nauczyciel cieszył się większym autorytetem – mówiła nam pani Marta. 

Podkreślała też, że dzisiejsza szkoła jest bardzo ważna w życiu dziecka, nie tylko uczy, ale i wychowuje.

Nie kryła również, że polskiej szkole potrzeba przede wszystkim stabilizacji. 

Żeby nauczyciel i dyrektor byli pewni jutra. Na przestrzeni ostatnich lat było przecież kilka reform oświaty. Tymczasem potrzeba nam stabilizacji i spokoju – podkreślała. 

Wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -2

  Zygmunt

  Im potrzeba spokoju hah to jest państwowy etat do pracy migiem jak się nie podoba to… co za bezczelność i odrealnienie

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Nl

   Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -6

  Bob

  16 zajęć 45 minutowych w tygodniu. Przerwy przesiedziane w pokojach nauczycielskich a sprawdziany/kartkówki klepane na kolanie pomiędzy piciem kawy. Mity i baśnie to dla niekumatych. Zapraszamy na wolny rynek Kochani. Pleszewscy przedsiębiorcy nie mogą się doczekać na tak wspaniały narybek na lokalnym rynku:)))

  • 3 miesiące temu | ocena +5 / -5

   Adam

   A kto cię uczył liczyć i pisać, żebyś teraz mógł pieniądze liczyć i te bzdury pisać... Żal...Przedsiebiorco z PPL...już ja was wszystkich znam...mechanicy, fryzjerzy, sklepikarze ..spytaj o paragon ...to się dowiesz, że uciskani społecznie....zmień zawód i przyjdź uczyć ropieszczone komputerowe, niesamodzielne połroboty... Żal pisać...