Reklama

Reklama

Gmina Gołuchów. Kościelna Wieś. Na drodze krajowej jest już nowy fotoradar

Opublikowano: sob, 2 paź 2021 10:00
Autor:

Gmina Gołuchów. Kościelna Wieś. Na drodze krajowej jest już nowy fotoradar - Zdjęcie główne

Na drodze krajowej nr 12 w Kościelnej Wsi jest już nowy fotoradar

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tych zmianach w Kościelnej Wsi mówiło się już od ubiegłego roku. Teraz – jak wskazują sami kierowcy – plany stały się faktem. Na drodze krajowej nr 12 przebiegającej przez tę miejscowość zamontowano fotoradar. To już drugie takie urządzenie w gminie Gołuchów.

Reklama

Decyzja w sprawie montażu nowego fotoradaru w powiecie pleszewskim została podjęta de facto na początku 2020 roku. Urządzenia jednak nie montowano. Aż do teraz.

Nowy fotoradar na DK 12 w Kościelnej Wsi. Wytypowali lokalizacje

Przypomnijmy: nowe fotoradary Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego są instalowane w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W wytypowaniu lokalizacji przeznaczonych do objęcia nadzorem pomógł Instytut Transportu Samochodowego, który pracował w konsorcjum z firmą Heller Consult. 

Nowy fotoradar na DK 12 w Kościelnej Wsi. Analizowali ruch

Na zlecenie CANARD wykonana została analiza stanu bezpieczeństwa ruchu, obejmująca wszystkie drogi publiczne w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem liczby osób rannych oraz zabitych.

- Instytut opracował wykaz miejsc szczególnie niebezpiecznych, w których w pierwszej kolejności powinny zostać zainstalowane urządzenia rejestrujące. Przy wyborze lokalizacji weryfikowano obecność potencjalnych źródeł zagrożeń i czynników zwiększających prawdopodobieństwo wypadku – informowali wcześniej przedstawiciele Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

Pod uwagę wzięto obecność obiektów: takich jak przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe czy miejsca użyteczności publicznej, generujące większy ruch. Kolejnym etapem kwalifikacji była analiza geometrii przebiegu drogi pod kątem jej wpływu na prawidłowość pomiaru oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego w analizowanym punkcie. 

Mieszkańcy Kościelnej Wsi: było niebezpiecznie

A o tym, że na krajówce przecinającej Kościelną Wieś jest niebezpiecznie mieszkańcy informowali nas nie raz i nie dwa.

– Pędzą często jak szaleni. Nie tylko tutaj, bo trasa w większości prosta – więc nawet jak jest ograniczenie do 50km/h – to i tak niektórzy nie spuszczają pedału z gazu – komentowali już nasi Czytelnicy, sugerując też inne miejsca do lokalizacji fotoradaru

Ludzie od dawna dopytywali też, kiedy w końcu nastąpi montaż urządzenia, które zostało zaplanowane. Bo miesiące mijały, a na trasie nic się nie zmieniało.

Ostatecznie jak udało się nam dowiedzieć, montaż wszystkich urządzeń w Polsce trwa sukcesywnie – i odbywać się będzie aż do lutego 2022.

Montaż fotoradaru w Kościelnej Wsi

„Nasz” fotoradar z Kościelnej Wsi - już jednak jest. Został zamontowany w minionym tygodniu. Zauważają to sami kierowcy.

– Niedawno byli tam pracownicy, urządzenie już stoi – potwierdza nam jeden z Czytelników.

Na razie jednak jeszcze nie działa. – Owinięty jest czarna folią – zaznaczają kierowcy. Kiedy może zostać uruchomiony? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

    optymista

    Pseudo walka z piratami drogowymi.100 metrów za radarem znowu można pełnym gazem. W innych krajach nie ma stacjonarnych radarów,tylko przenośne,ustawiane codziennie w innym miejscu. Wtedy kierowcy muszą się pilnować cały czas.