Reklama

Reklama

Dni Honorowego Krwiodawstwa w Pleszewie. Setki osób oddało w minionym roku swoją krew [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 21 lis 2021 16:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Zajezdni Kultury odbyło się spotkanie w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nie zabrakło podsumowań oraz wyróżnień dla najbardziej aktywnych krwiodawców na naszym terenie.

Reklama

Pleszewski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK po raz kolejny wyróżnił najaktywniejsze osoby, które brały udział w akcjach oddawania krwi na naszym terenie. W Zajezdni Kultury odbyło się w spotkanie w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Dni Honorowego Krwiodawstwa 2021 w Pleszewie

Podczas uroczystości podsumowano miniony rok, ale także lata jeszcze wcześniejsze - warto bowiem wspomnieć, że w tym roku przypada 10-lecie Pleszewskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK (sama historia reaktywacji klubu sięga jeszcze wcześniej - bo roku 2006).

- Od siernia 2006 roku, gdy reaktywano klub w Pleszewie, zebrano w sumie 5 tys. 332,95 litrów krwi - wyliczał podczas dzisiejszego spotkania prezes Janusz Kasprzak.

Przez minione lata wiele osób oddawało i oddaje krew regularnie, jednak - summa summarum - jak wyliczał prezes - od sierpnia 2006 roku można wymienić aż 1.715 różnych osób, które zdecydowały się podzielić życiodajnym płynem. Z kolei przez minione 10 lat rekordowy był rok 2014 - kiedy w całym roku oddano 393,75 litra krwi.

Warto jednak dodać, że niewiele gorszy był rok 2020 - mimo pandemii zebrano wtedy aż 389,25 litrów krwi. W mijającym roku 2021 było to 270,90 litrów - jednak warto zaznaczyć, że jedną akcję - właśnie z powodu pandemii, w marcu, trzeba było odwołać. Ostatecznie - w roku 2021 - do akcji zgłosiły się 662 osoby.

Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań dla osób dzielących się swoją krwią, miłych słów - oraz oczywiście wyróżnień i upominków.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEGO WYDARZENIA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.