Reklama

Czy świetlica i garaże OSP doczekają się remontu?

Opublikowano: wt, 28 gru 2021 07:00
Autor:

Czy świetlica i garaże OSP doczekają się remontu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie kolejne rozdanie środków w ramach tzw. Polskiego Ładu. Trzeba wiedzieć – na jakie inwestycje chce się dostać kasę. W gminie Gołuchów pojawiło się kilka propozycji.

Przed gminami – kolejne rozdanie w ramach tzw. Polskiego Ładu. Póki co termin jeszcze nie został ogłoszony (prawdopodobnie ma to nastąpić na przełomie roku przyp.red.), ale samorządowcy już przygotowują wnioski. Nie inaczej jest w Gołuchowie. Gmina przymierza się do złożenia pięciu wniosków.

- Na przebudowę oczyszczalni, przebudowę trasy z Gołuchowa do Przekupowa wraz ze ścieżką rowerową oraz droga do GOTIS-u, budowę kanalizacji Tursko etap II i Wszołów etap II oraz jeden projekt kulturalno – strażacki – poinformował wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. 

Przyznał, że temat modernizacji świetlicy i garaży strażackich w Gołuchowie nie jest nowy. 

- Ogłosiliśmy jakiś czas temu przetarg na dobudowę garaży i modernizację świetlicy. Oferta, która wydawała się logiczna wyszła na 5 mln zł i wtedy przetarg unieważniliśmy – wspominał wójt. Głównym powodem był fakt, że zapowiadana wówczas dotacja została sporo umniejszona.

- Odliczyli koszt budowy remizy, bo te pieniądze mogły iść tylko na kulturę – tłumaczył Zdunek. 

Gołuchów może złożyć pięć wniosków w ramach kolejnego rozdania „Polskiego Ładu”. I mają to być wspomniana przebudowa świetlicy z garażami,  dwie drogi, oczyszczalnia, a także kanalizacja w Tursku i Wszołowie.

– Cały czas zastanawiamy się, które wnioski będą miały większe szanse. Trudno powiedzieć, w którym kierunku pójść. Próbujemy zrobić to w taki sposób, aby mieć jak największe szanse. Jesteśmy przygotowani na złożenie wniosków, czekamy za terminem, a potem za rozstrzygnięciem – wskazywał Marek Zdunek.

Przekonywał jednak radnych, że samo tworzenie projektów jest bardzo ważne i warto je robić również na tzw. zapas.

- Pojawiają się różne możliwości. Nawet jeśli teraz się nie uda, to może się pojawić jakaś szansa w przyszłości. I my wtedy będziemy przygotowani – tłumaczył Zdunek.

I deklarował, że w przypadku nie uzyskania środków z „Polskiego Ładu” na realizację inwestycji polegającej właśnie na budowie obiektu Gminnego Centrum Kultury oraz modernizacji siedziby OSP decyzje w tej kwestii podejmą ostatecznie radni.

 - Na etapie procedowania nad projektem budżetu na rok 2023 – podsumował wójt. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.