Reklama

Czy strażacy z OSP Pleszew doczekają się w końcu swojej siedziby?

Opublikowano: ndz, 14 lis 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Czy strażacy z OSP Pleszew doczekają się w końcu swojej siedziby? - Zdjęcie główne

Czy strażacy z OSP Pleszew doczekają się w końcu swojej siedziby? | foto zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy strażacy z OSP Pleszew doczekają się w końcu swojej siedziby? Temat wraca co jakiś czas.

Brak własnej remizy - to bolączka strażaków z OSP Pleszew. Temat znany od lat - został wywołany niedawno przez radną Renatę Garsztkę, podczas sesji rady miasta. Powodem była jej niedawna wizyta na wystawie - z okazji 140-lecia OSP Pleszew w pleszewskim Muzeum Regionalnym.

Co z siedzibą dla OSP Pleszew?

- 16 września odbyła się wystawa organizowana przez pana burmistrza oraz dyrektora Muzeum Regionalnego, dotycząca 140 lat powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz 100 hełmów na 100-lecie powstania Głównego Związku Straży Pożarnej RP z projektem książki pana Leszka Rajsa „Historia Pleszewskiej Straży Pożarnej”. Wystawa była bardzo piękna - mówiła Renata Garsztka. 

Jak dodawała, rozmawiała podczas niej ze strażakami i pytała, co ze wspomnianym sprzętem po wystawie będzie się działo. 

- Okazało się, że oni zabierają to do domu. Kiedy była budowana Zajezdnia Kultury miało być miejsce na strażnicę dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie. Ten temat jakby umarł. Chciałabym zawnioskować do pana Burmistrza i rady. W tej chwili strażacy wynajmują miejsca, są to pomieszczenia nieogrzewane. A w województwie wielkopolskim mają chyba trzecie miejsce pod względem ilości wyjazdów do wszelkich zdarzeń. Proszę, abyśmy wygospodarowali pieniądze albo podeszli do ujęcia w budżecie projektu, który da możliwość stworzenia takich warunków jak mają inne OSP - apelowała Renata Garsztka. 

Co na to władze Pleszewa? Jak odpowiada burmistrz Arkadiusz Ptak, pewien pomysł jest.

Czy siedziba dla OSP Pleszew powstanie przy wodociągach?

- Jesteśmy po wstępnej rozmowie z prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego. Chcemy przeanalizować sytuację, czy na nowej siedzibie, obok wodociągów uda się wygospodarować miejsce na tą strażnicę. Najpierw musimy przeanalizować, jakie są potrzeby Przedsiębiorstwa Komunalnego, potrzeby straży pożarnej, a później określić, czy te oczekiwania jesteśmy w stanie spełnić w tym miejscu - odpowiadał Arkadiusz Ptak.

Dodawał, że sam ubolewa, że tak bogate zbiory Leszka Rajsa są w piwnicach, domach.

- Natomiast na razie trudno jest powiedzieć, czy jest jakaś przestrzeń na te eksponaty - kończył Arkadiusz Ptak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Maxi

  Które miejsce? Trzecie w Wielkopolsce? Statystyki mówią, że w roku 2020 było to 68 m-ce w wielkopolsce.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   czytelnik

   Statystyki nie obejmują tzw. zabezpieczeń rejonu, czyli alarmu, w ramach którego strażacy OSP pozostają w pełnej gotowości w remizie w sytuacji, gdy wszyscy strażacy PSP są w trakcie działań. A takich sytuacji OSP Pleszew ma bardzo dużo.