Reklama

Reklama

Chocz. Niespodziewany zwrot akcji w sprawie remontu ul. Konopnickiej

Opublikowano: wt, 5 paź 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: arch. urzędu w Choczu

Chocz. Niespodziewany zwrot akcji w sprawie remontu ul. Konopnickiej - Zdjęcie główne

Remont ul. Konopnickiej w Choczu – po zmianach na szczeblu rządowym – „wskoczył” na główną listę, która gwarantuje dofinansowanie do planowanych prac. | foto arch. urzędu w Choczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do niespodziewanego zwrotu akcji doszło w związku z planowaną przebudową ul. Konopnickiej w Choczu.

Reklama

Remont ul. Konopnickiej w Choczu – po zmianach na szczeblu rządowym – „wskoczył” na główną listę, która gwarantuje dofinansowanie do planowanych prac. 

Była dokumentacja na remont ul. Konopnickiej w Choczu

Przypomnijmy: to ważna trasa w rejonie tutejszej szkoły – prowadząca m.in. do nowych domów. Gmina w roku 2018 rozpoczęła „przymiarki” do przebudowy – najpierw konieczne było oczywiście stworzenie stosownej dokumentacji, która realizowana była również w kolejnym roku. Był to podstawowy krok, który dawał też pole do starania się o dofinansowanie. I tak w roku 2020 gmina – dysponując stosownym projektem – mogła złożyć wniosek o dofinansowanie do przebudowy. Tak też się stało.

Niespodziewany zwrot w sprawie remontu ul. Konopnickiej w Choczu

Wniosek złożony został wówczas w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych – chodziło o rozdanie na rok 2021. Niestety, zgodnie z pierwszą decyzją – podczas której wszystkie wnioski z województwa były oceniane przez urząd wojewody – przebudowa ul. Konopnickiej w Choczu nie znalazła się na tzw. „liście podstawowej”, tylko na 14. miejscu listy rezerwowej – co w praktyce dawało bardzo nikłe szanse na otrzymanie rządowego wsparcia.

Warto jednak zaznaczyć, że później wszystko trafia jeszcze bezpośrednio do ministerstwa, gdzie mogą nastąpić zmiany. I jak pokazuje praktyka choćby z naszego powiatu – często tak się dzieje (dość przypomnieć sytuację sprzed kilku lat związaną z drogą w Żegocinie w gminie Czermin – która początkowo znalazła się wysoko na podstawowej liście – a po zmianach na szczeblu premiera – z tej listy „wypadła”). W przypadku ul. Konopnickiej nastąpił z kolei szczęśliwy zwrot w drugą stronę – po zmianach rządowych przebudowa tej trasy w Choczy z listy rezerwowej „wskoczyła” na przedostatnie miejsce listy głównej. A to oznacza, że możemy liczyć na pieniądze – i to niemałe – na wspomnianą inwestycję.

Co się zmieni? Kiedy rozpoczną się prace? Ile będą kosztować?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.