Reklama

Najzdolniejsi uczniowie z gminy Chocz otrzymali stypendia

Opublikowano: ndz, 19 wrz 2021 09:00
Autor:

Najzdolniejsi uczniowie z gminy Chocz otrzymali stypendia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Najzdolniejsi uczniowie z gminy Chocz od lat otrzymują stypendia. Tylko w tym roku kasa trafiła do kilkudziesięciu młodych ludzi z klas V-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Bony – na 500 z - podczas uroczystej gali wręczał im burmistrz - Marian Wielgosik.

Uczniom gratulowała również sekretarz gminy - Magdalena Marciniak oraz dyrektorzy szkół: Alina Banaszak i Mariusz Wróblewski (Chocz), Ewa Jabłońska (Kuźnia), a także Krystyna Sobczak-Gmyrek i Marzena Kłakulak-Kucała (była i obecna dyrektor szkoły w Kwileniu).

Część artystyczną przygotował chór szkolny pod batutą Katarzyny Bukowskiej. Uroczystość prowadzili uczniowie podstawówki w Choczu: Zuzanna Czajczyńska, Amelia Sowińska i Maksymilian Czapski.

Kto może otrzymać stypendium?

Oczywiście podstawą przyznania stypendium jest wysoka średnia na świadectwie (5,20 dla uczniów szkół podstawowych, 4,80 dla uczniów szkół ponadpodstawowych).

Szanse na wsparcie mają również finaliści olimpiady interdyscyplinarnej, przedmiotowej, z przedmiotów dodatkowych lub olimpiady tematycznej, w zawodach trzeciego stopnia (centralnych), którzy w wyniku klasyfikacji rocznej za dany rok szkolny uzyskali średnią ocen co najmniej 4,00.

O stypendium ubiegać mogą się również ci, którzy w danym roku szkolnym byli finalistami turnieju obejmującego problematykę związaną z przygotowaniem do podjęcia pracy zawodowej, w zawodach trzeciego stopnia (centralnych). Tutaj też trzeba uzyskać średnią rocznych ocen co najmniej 4,00.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.