Reklama

Mały Hubcio jest już po przeszczepie komórek macierzystych

Opublikowano: wt, 14 gru 2021 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Mały wojownik – Hubert Roszkiewicz – jest już po przeszczepie komórek macierzystych. Właśnie mija 13 doba. Trzymamy za niego kciuki!

Mija 13 doba po przeszczepie krwiotwórczych komórek macierzystych szpiku kostnego. 

Niestety płytki nie chcą się odbić i konieczne było przetaczanie. 

 Hubi dostał silną reakcję alergiczną na płytki, ale panie pielęgniarki szybko zareagowały i podały leki przeciwalergiczne. Niestety częste przetoczenia krwi i jej składników też mogą nieść ze sobą takie niespodzianki – napisała mam chłopca. 

Hubi nadal jest słabiutki, boli go poparzona chemią buzia i przełyk, nadal nic nie zjadł i nie wypił, nie jest w stanie na razie nic przełykać. Wypadły mu też wszystkie włoski, które niedawno mu odrosły. 

Nadal ma też krwawienia z nosa i krwiste wymioty.

Oby płytki szybko się odbiły i nabierał siły do dalszej walki. Musi się udać, Hubi musi pokonać tego podstępnego wroga i przejść pomyślnie leczenie w Polsce, być w remisji, aby móc kontynuować leczenie szczepionką w USA – napisała jego mama. 

Szczepionka przeciwko wznowie neuroblastoma to aż 14 zastrzyków podawanych w różnych odstępach czasu, przez okres 5 lat. 

Tak, dobrze widzisz, nasza walka będzie trwała jeszcze co najmniej 5 lat. Do USA będziemy musieli latać wiele razy. Bo te 5 lat jest kluczowe, jest najważniejsze aby nowotwór nie powrócił – mówi mam Hubcia. 

Neuroblastoma to bardzo trudny przeciwnik, to najgorszy z nowotworów wieku dziecięcego, to nowotwór, który lubi powracać nawet w trakcie leczenia.

 Sami widzicie jak ciężkie jest to leczenie, więc wyobraźcie sobie jaki to potwór 

Wyleczenie jest możliwe dlatego trzeba zrobić wszystko, aby Hubi dostał szansę, mógł przyjąć szczepionkę i żeby wyzdrowiał.

Ja w to wierzę i wierzę że nam się to uda, że Hubcio będzie zdrowy. Bo to wielki wojownik, który już wiele razy pokazał swoją siłę i chęć życia – mówi jego mama. 

MY TEŻ W TO WIERZYMY CAŁYM SERCEM I TRZYMAMY KCIUKI. Poza wiarą potrzeba jednak na leczenie Hubcia sporo pieniędzy.

Zbiórkę na rzecz TEGO MAŁEGO WOJOWNIKA można wesprzeć biorąc udział w Licytacje dla Huberta z neuroblastomą

Można też odpisać na rzecz Hubcia 1% podatku. Szczegóły na plakacie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.